Zeewolde

Groot onderhoud Nijkerkerbrug en N301: gevolgen voor Zeewolde

ZEEWOLDE - De provincie Gelderland voert vanaf 1 september groot onderhoud uit aan de Berencamperweg (N301), inclusief de Nijkerkerbrug. Omdat de brug op de provinciegrens tussen Gelderland en Flevoland ligt, wordt deze ook meegenomen in de werkzaamheden.

De afsluiting heeft grote impact op verkeer van en naar Zeewolde, omdat de brug een belangrijke verbinding vormt met Nijkerk en de A28.

Foto van een brug over het water met groen riet op de voorgrond.
Foto: Ruud van Velzen

De N301 is afgesloten voor gemotoriseerd verkeer tussen de kruising Ambachtstraat en de Slingerweg. Ook de op- en afritten van de A28 bij Nijkerk zijn dicht. “We proberen afsluitingen altijd zo kort mogelijk te houden, maar groot onderhoud is eens in de negen jaar nodig voor de veiligheid van onze wegen,” aldus een woordvoerder van de provincie.

Werkzaamheden

Het asfalt wordt vervangen vanaf de provinciegrens (inclusief de Nijkerkerbrug) tot en met de kruising Patroonstraat–Smitspol. Het voorsorteervak richting de Patroonstraat wordt verlengd en de bocht wordt verruimd. De verkeerslichten bij de A28, de Patroonstraat en de Arkevaartbrug worden vervangen. Ook de middengeleiders bij de A28 worden hersteld en vergroend.

Omleidingen

Verkeer wordt omgeleid via Harderwijk (N302) of via de A27 bij Huizen.

Openbaar vervoer

De werkzaamheden zorgen voor aanpassingen in de busdiensten:
• Lijn 142: rijdt alleen tussen Harderwijk en Zeewolde tot halte RCN Eikenlaan en keert daarna terug. 
  Vervallen haltes: RCN Dasselaarweg, NCC, Nulderpad, Slingerpad, Nijkerkersluis. 
• Lijn 101: 
  – Spits: rijdt tussen Harderwijk en Amersfoort via de A28 en niet via Nijkerk. De route Harderwijk–Nijkerk wordt ingekort tot Putten Station. Overstap naar Nijkerk met de trein. Haltes tussen Putten Bijsterenseweg en Nijkerk Agaatvlinder vervallen. Tussen Nijkerk Station en Corlaer College rijdt pendelbus 801. 
  – Buiten spits: rijdt alleen tussen Harderwijk en Corlaer College. Voor Amersfoort Vathorst overstap op de trein in Nijkerk. 
• Lijn 625: rijdt tussen Zeewolde en Amersfoort GSG via A27/Stichtse Brug en A1. 
• Pendelbus 801: rijdt in de spits elke 30 minuten tussen Nijkerk Station en Corlaer College.

Volgens vervoerder EBS (RRReis) maakt de aangepaste route naar Nijkerk extra capaciteit vrij voor de verbinding Zeewolde–Harderwijk. “We monitoren het reisgedrag van passagiers en passen aan waar mogelijk,” aldus EBS.

Extra treinen

Tijdens de werkzaamheden rijden vier treinen per uur tussen Harderwijk en Amersfoort voor extra capaciteit.

Fietsers

De Nijkerkerbrug blijft toegankelijk voor (brom)fietsers. De Patroonstraat is afgesloten, ook voor fietsers.

Anders Reizen-programma

Wie tijdens de werkzaamheden kiest voor thuiswerken, fietsen of reizen met het openbaar vervoer, kan punten sparen voor waardebonnen via het Anders Reizen-programma. Aanmelden kan vanaf 13 augustus. Meer informatie volgt via https://dumoco.nl/n301/.

Actuele informatie staat op bereikbaargelderland.nlgelderland.nl/n301 en rrreis.nl.