De stichting houdt een digitale kaart bij met alle buurtAED’s binnen de bebouwde kom. Ook in het buitengebied zijn er AED’s beschikbaar, bijvoorbeeld aan de Duikerweg, deze worden echter niet vermeld op de kaart.
Uniek succes
De eerste buurtAED-actie in Zeewolde startte op 8 oktober 2018 via de Hartstichting. In drie maanden tijd werden maar 31 AED’s gefinancierd, samen goed voor 50.540 euro aan donaties van inwoners. Iedereen die doneerde, kon een gratis reanimatiecursus volgen via EHBO-vereniging Zeewolde. Ruim 465 inwoners maakten daar gebruik van.
Volgens de stichting laat dat zien hoe betrokken Zeewoldenaren zijn. “Het was en is een project door en voor de inwoners. In Zeewolde zorgen we voor elkaar.”
Om het netwerk te onderhouden en uitbreiden, werd in 2019 de Stichting BuurtAED Zeewolde opgericht. De stichting ondersteunt beheerders van de apparaten en geeft informatie over burgerhulpverlening en reanimatie.
Burgerhulpverleners
Bij een mogelijke hartstilstand schakelt de meldkamer van 112 direct burgerhulpverleners in die zich binnen 750 meter van het slachtoffer bevinden. Zij ontvangen via een app of sms een oproep om naar het slachtoffer te gaan of eerst een openbare AED op te halen.
Iedereen die kan reanimeren kan zich registreren bij https://hartslagnu.nl/ als burgerhulpverlener. Voorwaarde is dat men een erkende reanimatietraining heeft gevolgd en jaarlijks een opfriscursus doet.

085-0640737