De technische recherche heeft donderdagochtend in Zeewolde een reconstructie gemaakt van de zaak waarin vorig jaar een vrouw overleed in een woning aan de Smaragd. De Zeewoldense stierf vorig jaar op 28 november onder verdachte omstandigheden. Waarom de reconstructie donderdagochtend precies nodig was, is nog onduidelijk.
De hulpdiensten werden op zaterdag 28 november met spoed naar de woning in Zeewolde gestuurd. Daar probeerden ze de vrouw nog te reanimeren, maar de hulp mocht niet meer baten. Een 54-jarige man was in de woning aanwezig, en vanwege de verdachte omstandigheden werd hij gearresteerd. Hij werd naderhand verdacht van doodslag, maar kwam in januari op vrije voeten.
De verdachte mocht het onderzoek in vrijheid afwachten. Dat was op voorwaarde dat hij geen contact zou opnemen met de nabestaanden van het slachtoffer en mee zou werken aan het onderzoek. Het was op dat moment nog onduidelijk of er sprake was van doodslag of van een ongeluk.
Dit is een bericht van Omroep Flevoland in het kader van de samenwerking tussen de omroepen.