“Ik hoorde wel dat het schoten waren, maar het dringt echt niet tot je door” Agnes van Soelen - Hobby Time
Even daarvoor hoorde ze de knallen toen ze terugliep van de supermarkt. Daarna zag ze een man snel wegrennen. “Je denkt: dit is echt niet mogelijk in Zeewolde. Je verwacht het in Amsterdam of Utrecht, maar in Zeewolde verwacht je dat niet.”
Bang
Ze is zelf niet bang geworden, maar merkt dat het anderen nog steeds bezig houdt nu het al het tweede gewelddadige incident is in twee weken: “Ik merk bij mensen in de winkel wel dat sommige mensen bang zijn. Die vinden het wel eng. Vooral omdat het ook op een plek is waar veel geparkeerd wordt. Je merkt in de winkel dat mensen daar veel mee bezig zijn. Negen op de tien mensen hebben het erover.”
Het is nog onduidelijk waarom er op klaarlichte dag geschoten werd in het centrum van Zeewolde. Het slachtoffer, een 35-jarige man uit Harderwijk, werd in zijn been getroffen en afgevoerd naar het ziekenhuis. Ondanks een massale politie inzet lukte het de dader(s) te ontsnappen.