ZEEWOLDE – Tafeltennisvereniging ZETA viert dit jaar een bijzonder jubileum. De club werd in januari 1985 opgericht, toen Zeewolde nog in de kinderschoenen stond. Het jonge dorp bood vruchtbare grond voor nieuwe verenigingen – en tafeltennis kon natuurlijk niet ontbreken.
De naam klinkt misschien chic, maar wees gerust: ZETA staat gewoon voor Zeewolde Tafeltennis. In de beginjaren speelde de club in een oude keet van de Rijksdienst IJsselmeer Polders – althans, dat herinneren enkele oud-leden zich nog vaag. De vereniging telde destijds flink wat meer leden dan de ongeveer veertig van nu, maar nog altijd doet ZETA mee op niveau. In de duocompetitie (twee tegen twee) komt een team zelfs uit in de Ereklasse. Ook heeft de club een jeugdteam dat volop meedraait.
Een jubileum laat je natuurlijk niet stilletjes voorbijgaan. Daarom veranderde vrijdagavond de zaal aan de Gedempte Gracht in een tafeltennisparadijs. Een gespecialiseerd bedrijf bracht tafels mee met de meest onwaarschijnlijke aanpassingen. Leden én introducees konden zich uitleven met mini-batjes, zwevende ballen en speelse hindernissen op de tafels. Het bleek een vrolijke chaos, maar stiekem ook een slimme vaardigheidstest voor de fanatiekelingen.