Sport

Zumba Gold-les voor ouderen, beginners en rolstoelgebruikers

ZEEWOLDE - Ouderen, beginners en mensen met een beperking, waaronder rolstoelgebruikers, kunnen vanaf 30 oktober meedoen aan Zumba Gold bij Café de Buren. De proefles wordt gegeven van 11.00-11.45 uur. Daarna vinden de lessen wekelijks op donderdag plaats, op dezelfde tijd.

De lessen worden gegeven door Victoria Wanders, een ervaren Zumba-instructeur uit Zeewolde. Victoria is al twaalf jaar Zumba-instructeur en heeft ook de licentie voor Zumba Gold. Sinds kort weet ze dat ze de ziekte van Lyme heeft. Waar ze eerder zo'n vijf lessen per avond gaf, kan ze dit nu niet meer.

Foto van een flyer voor een sportactiviteit.
Foto: Aangeleverd

Daarom focust ze zich nu meer op les geven in de ochtenden. Zo ontstond ook het idee voor Zumba Gold. "Zumba wordt vaak gezien als iets dat niet kan met beperkingen," vertelt ze, "Juist daarom wilde ik deze lessen geven, ik weet hoe het is om beperkt te zijn. Ook al heb je een beperking en kan je niet alles, Zumba Gold kan echt iedereen."

Ze benadrukt dat ze snapt dat het spannend kan zijn "Ik weet uit eigen ervaring hoe spannend het kan zijn om (weer) te beginnen met bewegen en ook dat vragen als, kan ik het wel, meespelen. Maar ook al heb je een beperking en mag of kan je niet alles, er zijn altijd mogelijkheden om toch lekker te bewegen en daar wil ik mensen graag bij helpen."

Zumba Gold: rustiger

Zumba Gold gebruikt dezelfde Latin muziek als gewone Zumba, zoals Salsa, Merengue en Cumbia. Het tempo is rustiger en de passen zijn iets langzamer. De lessen combineren staand en zittend bewegen. Rolstoelgebruikers doen de hele les vanuit hun stoel, waarbij ze de focus leggen op armen en core. Alles kan aangepast worden aan de mogelijkheden van de deelnemers.

Victoria vertelt wat zij belangrijk vindt: “Zumba is voor iedereen. Het gaat niet om perfectie, het gaat erom dat je lekker in beweging bent. Denk niet aan wat er allemaal mis kan gaan en of je er wel goed uitziet, maar wees jezelf en geniet, samen met de groep.”

De les duurt 45 minuten en begint met een warming-up, gevolgd door verschillende dansstijlen en een cooling-down. Deelnemers wordt aangeraden makkelijke kleding en sportschoenen te dragen. Rolstoelgebruikers kunnen hun eigen rolstoel meenemen; gewone stoelen zijn aanwezig voor iedereen die wil zitten.

De lessen vinden plaats in Grand Café de Buren, waarvan een deel zal worden afgesloten voor de les. Meer informatie over deelname, kosten en opgeven kan via Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken..