Later volgden onder meer kinderspeelmiddagen, tieneravonden en breiclubs en hebben sommigen zelfs besloten met asielzoekers de avondvierdaagse te lopen.
Het azc in Zeewolde, dat ook “een gigantische moestuin en een grote fruitbomentuin” had, is in die jaren uitgegroeid tot “rolmodel voor azc’s”, geeft Broeders aan. “Het was een geweldige tijd.”
Die is ontstaan na de informatieavond bij -20 graden waar 500 mensen op afkwamen en die 285 vrijwilligers opleverde. “Velen hadden de beelden gezien uit de Balkan en je moet wel bijna van schotbeton zijn, wil dat je niet raken.” Om die reden zou Broeders het ook toejuichen wanneer het azc weer zijn deuren opent. “Mensen verlaten hun land niet voor niets. Je zoekt vooral veiligheid en bescherming en ik vind dat wij als land moreel verplicht zijn om die te bieden. Ik gun Zeewolde weer een azc.”