Fluitketelschuiven lijkt op curling, maar dan zonder bezems. In het ijs wordt een fluitketel geplaatst. Teams proberen met huishoudelijke voorwerpen als potten, pannen en een strijkijzer zo dicht mogelijk bij de ketel te schuiven. Gooi- en smijtwerk is niet toegestaan, net als deelname zonder schaatsen. De combinatie van balans, techniek en spelinzicht zorgde voor de nodige uitdagingen – vooral voor deelnemers die minder zeker op hun ijzers stonden.
Nieuwe gezichten bij jury en presentatie
Waar normaal oud-burgemeester Gorter de rol van strenge scheidsrechter vervulde en samen met Sabine Nobisz de wedstrijdleiding vormde, was het team van juryleden en presentatoren dit jaar gewijzigd. Dat deed echter niets af aan de kwaliteit van het evenement.
Spanning tot het einde
Alle acht teams namen het tegen elkaar op in een poulefase. Vervolgens werden halve finales gespeeld. De Mafketels 2.0 – ook vorig jaar al winnaar – wisten opnieuw de felbegeerde titel te bemachtigen. De brandweer van Zeewolde eindigde als tweede voor het eerst in alle jaren tweede. De eerste of derde prijs hebben zij al wel vele malen in de kast staan. De Ketelkleppers veroverden de derde plaats. Opvallend was het optreden van de debutanten Pleisters op IJzers. Zij eindigden als zesde, tussen gevestigde namen.
Eindstand fluitketelschuiven 2024:
- Mafketels 2.0
- Brandweer Zeewolde
- Ketelkleppers
- Blue Seals 2
- Ons Stekkie
- Pleisters op IJzers
- Smash 4 Life
- Blue Seals 1




085-0640737