Op woensdag 11 april schepte wethouder Rein Zijlstra het laatste zand in de graafmachine voor de nieuwe dijk om het Havenkwartier.Voor het aanleggen van de nieuwe dijk is 120.000 m3 zand aangebracht.Met deze laatste schep is de eerste fase afgerond en kan aannemer Hoornstra-Ophof beginnen met de werkzaamheden om de dijk rijklaar te maken.
De nieuwe dijk wordt aangelegd omdat de Zeewolderdijk één meter wordt verlaagd om de sluizen te kunnen realiseren. Door de keersluis kunnen boten in de toekomst vanaf de Blauwe Diamant het Wolderwijd op varen. Bijkomend voordeel van het verlagen van de oude dijk is dat de bewoners van de nieuw te bouwen woningen bij de dijk een mooi uitzicht krijgen over het water.
Verwacht wordt dat de werkzaamheden eind van dit jaar zijn afgerond. Het verkeer maakt dan gebruik van de nieuwe dijk. Voor fietsers blijft het mogelijk om langs de Zeewolderdijk te fietsen.