In de volle zon werd vrijdagmiddag een stuk fietspad vlijtig geëgaliseerd. Terloops zorgde men er ook voor dat de fietsers weer wisten welke kant het centrum van Zeewolde te vinden was. Ondertussen werd pers en andere belangstellenden uitgelegd wat er zo bijzonder is aan dit stuk fietspad langs de Vogelweg. Bij deze 550 meter tussen Knardijk en Knarweg wil men ervaring opdoen met een innovatieve betonsoort. Dit zogenaamde geopolymeerbeton is cementloos. Alles wat hier gebruikt is komt uit Flevoland.
Gemalen stoeptegels, kiezels, oud beton en ander puin worden benut, maar de nieuwigheid zit hem in het bindmiddel dat in plaats van cement wordt gebruikt. Er is al op een aantal plaatsen mee gewerkt, maar het moet zich nu ook bewijzen in de openbare ruimte. De grote winst van dit procedé is de lagere uitstoot van CO2 met wel 50 tot 80 procent.
Namens de Provincie Flevoland, die de opdrachtgever voor dit onderzoek is, bracht gedeputeerde Ellentrees Müller een werkbezoek. Ze toonde zich ingenomen met het project en de samenwerking met de uitvoerende bedrijven. Daarna werd samen met vertegenwoordigers van die bedrijven als finishing touch met de hark het zo mooi vlak gemaakte stuk wegdek weer opgeruwd.
Meer foto's op onze facebookpagina