Zeewolde

Feestje voor de 75-jarigen

ZEEWOLDE - Als je veertig, vijftig of zestig jaar getrouwd bent, of misschien nog langer, dan komt de burgemeester of een wethouder bij je langs om dat met je te vieren. Maar er zijn mensen die dat nooit overkomt omdat, om welke reden dan ook, dat feestelijke moment niet langs komt. Daarom is besloten alle inwoners die 75 jaar zijn of dat dit jaar nog worden uit te nodigen voor een feestelijke bijeenkomst.

De ontmoetingsmomenten worden georganiseerd in het kader van de lokale opgave samenredzaamheid uit het collegeprogramma. En dat is dan dit jaar voor het eerst.

Mensen zitten aan tafel en spelen een spelletje.
Foto: Ruud van Velzen

Een kleine 170 personen die aan deze voorwaarde voldoen zijn uitgenodigd om alleen of samen met een genodigde naar een van de drie bijeenkomsten te komen die daarvoor worden georganiseerd. Voor deze drie bijeenkomsten samen zijn circa 160 personen aangemeld. Bij FIKA kwamen woensdagmiddag de jarigen uit Zeewolde zuid bijeen.

Wethouder Erik van de Beld heette hen van harte welkom. Hij zette het waarom van de bijeenkomst uiteen en gaf aan wat het programma inhield. En dat was eenvoudig. De start was met koffie of thee en een gebakje. Spelletjes om te spelen stonden al klaar en in een drankje en het bijbehorende lekkers was ook voorzien. Dat die spelletjes uitvoerbaar waren werd terloops even gedemonstreerd. Maar of men zich er wel of niet aan waagde maakte niet uit. Er was immers genoeg mogelijkheid om gezellig met leeftijdsgenoten te zitten kletsen.