Op deze manier kan het gemeentebestuur in haar beleid rekening houden met de behoeften en wensen van deze groep mensen, die soms nog niet middels hun stemrecht vertegenwoordigd zijn.
“Het is tijd dat we het niet alleen maar óver jongeren gaan hebben, maar dat we ook met ze gaan samenwerken”, zegt Samantha de Vries. Samee Sabur: “Als we als gemeente Zeewolde beleid maken, is het ontzettend belangrijk om organisaties en inwoners actief te betrekken omdat dit beleid vaak rechtstreeks invloed op hen heeft. Dit gesprek kan ons inzicht geven in zaken waar we rekening mee moeten houden.” Tom Zonneveld vult aan: “De leefwereld van de jongeren van nu is behoorlijk anders met die van de jongeren uit vorige generaties. Het is belangrijk die leefwereld goed te begrijpen, zodat we die mee kunnen nemen bij alle besluiten die we nemen als gemeenteraad.”
Belangen
De andere betrokken raadsleden stemmen hiermee in en hopen in de toekomst de belangen van deze groep Zeewoldenaren op de kaart te blijven zetten in het gemeentebestuur, juist ook na het eerdere initiatief met het Jeugdlintje. Femke van Wijk: “Op deze manier kunnen we er samen voor zorgen dat jongeren met veel plezier en trots in Zeewolde blijven wonen en zich hier goed en veilig kunnen ontwikkelen.” Ook vanuit Actief Zeewolde en CDA sluiten geïnteresseerde jongeren vanaf heden aan bij het overleg van de jonge raadsleden, waardoor alle partijen hierin vertegenwoordigd zijn. Martijn Wortman: “Juist op het gebied van jongeren merken we dat we ons als raad allemaal willen inzetten om ervoor te zorgen dat alle jongeren zich hier thuis voelen en hier willen blijven. Daarom zijn we ook erg blij met deze aansluiting vanuit Actief Zeewolde en CDA!”